Європейський День боротьби з торгівлею людьми

Нині щороку жертвами цього злочину стають близько 2 млн осіб, причому третина з них - діти. За оцінками Міжнародної організації з міграції, понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року.
На сьогодні Україна є однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. І якщо на початку 2000 років переважала торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації, то зараз лідирує трудова експлуатація.
Так само змінилося і співвідношення жертв торгівлі людьми за статтю – якщо раніше майже 85% потерпілих були жінки, то зараз понад 60% складають чоловіки. Люди з України опинились в ситуації сучасного рабства у понад 50 країнах.
Не варто вважати, що жертвами сучасних работорговців стають люди з низьким освітнім рівнем. Як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, зокрема, серед постраждалих чимало людей з технічною та, навіть, вищою освітою. Теж саме стосується і віку: серед зареєстрованих постраждалих наймолодшій було лише три роки, а найстаршій – вісімдесят три.

 18 жовтня 2019 року в рамках кампанії до Європейського дня протидії торгівлі людьми, в 7 класі пройшла настільна просвітницько-профілактична гра під назвою «Рожеві окуляри». Розміщено інформацію про торгівлю людьми, а також пройшла акція "Людина Не товар"






Метою цієї гри було:

  • поінформувати учнів про явище торгівлі людьми як комплексної проблеми;
  • ознайомити з термінологією по проблемі; причини виникнення торгівлі людьми в Україні; 
  • надати інформацію щодо основних шляхів потрапляння українських громадян до тенет торгівців людьми та рекомендацій щодо недопущення ризикованих ситуацій; 
  • ознайомити учнів з діючим національним та міжнародним законодавством по проблемі торгівлі людьми, сформувати уявлення учнів про права людини, а також про те, які права порушуються в ситуації торгівлі людьми; 
  • ознайомити з можливостями різних структур щодо протидії торгівлі людьми, надати відомості про те, куди можна звернутися в разі небезпеки; ознайомити з можливостями працевлаштування та навчання громадян на території України; 
  •  розвинути вміння спостереження та аналізу; 
  • виховати повагу до висловлення особистої думки кожного.

 У ході гри учні дізналися про те, що ж таке торгівля людьми, яким чином можна потрапити до тенет торгівлі людьми, можливі варіанти вирішення ситуацій, пов’язаних з цим.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Практикум стійкості